Leonard Jagoda - Pasjonat lokalnej historii Gminy i Miasta Koziegłowy
Partnerstwo Północnej Jury w dziedzinie promocji czy pomocy wykonuje pożyteczną rolę która przekłada się na konkretne rezultaty.
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
Oficjalna strona internetowa Partnerstwa Północnej Jury. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Stowarzyszenie "Partnerstwo Północnej Jury" realizuje projekt grantowy pt. Inteligentne wsie w Partnerstwie Północnej Jury- przygotowanie koncepcji smart village ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020 . W ramach projektu grantowego planowana jest realizacja zadań polegających na przygotowaniu koncepcji inteligentnej wsi na obszarze działania Stowarzyszenia "Partenrstwo Północnej Jury". Zaplanowano w ramach realizacji projektu grantowego następujące zadania:
W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: Przygotowanie przez grantobiorców koncepcji smart village na obszarze działania
Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” uwzględniających innowacyjne podejście i wykorzystujących lokalne zasoby a także efektywne i niestandardowe rozwiązania
problemów dotykających społeczność lokalną oraz szans jakie przez nimi stoją.
Pierwsi grantobiorcy z gminy Koziegłowy, Poraj i Żarki mają już za sobą spotkania warsztatowe z udziałem lokalnej społeczności w trakcie których jest dokonywana analiza potencjału obszaru objętego koncepcjami, mocnych, słabych stron, szans i zagrożen, określane projekty, które są odpowiedzią na zdefiniowane lokalne potrzeby mieszkańców. Spotkania są moderowane przez przestawicieli Fundacji Socjometr; p. Pawła Jaśkiewicza i Adama Dąbrowskiego. Celem opracowanych koncepcji jest wypracowanie efektywnych i niestandardowych rozwiązań miejscowych problemów dzięki innowacyjnemu podejściu.
Rozwiązania te będą: uwzględniać użycie technologii cyfrowych i telekomunikacyjnych lub lepsze wykorzystanie wiedzy, wykazywać korzyść dla lokalnej społeczności, m.in.
w zakresie poprawy jakości życia, podniesienia jakości usług lokalnych lub bezpieczeństwa, poszanowania środowiska i klimatu, problemów dotyczących niedoinwestowania, starzejącego się społeczeństwa, wyludnienia, niewystarczającej ilości miejsc pracy, przepaści cyfrowej.
W dzisiejszych spotkaniach licznie wzięli udział mieszkańcy, wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele rady sołeckiej i sołtysi, radni, przedstawiciele NGO ( w tym przedstawiciele KGW, OSP, Fundacji i Stowarzyszeń) a także przedsiębiorcy. W trakcie spotkań o planach w zakresie koncepcji smart village w nowej Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2023-2027 rozmawiał Dyrektor Biura Stowarzyszenia PPJ- p. Jerzy Motłoch. Spotkania były doskonałą platformą do dyskusji nad określeniem lokalnego potencjału i kierunków rozwoju małych ojczyzn.
Dziękujęmy za udział w spotkaniach, efektywne dyskusje i wnikliwe wnioski.
Zobacz co mówią o nas inni
www.jura-ppj.pl
Północna Jura to nie tylko niezwykle urokliwa kraina, to także miejsce, w którym miłośnicy historii spotkać się mogą z pasjonatami sportów wyczynowych i aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu jurajskiej przyrody. Na spragnionych ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody czekają gospodarstwa agroturystyczne położone w urokliwych zakątkach Jury. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdą tutaj coś dla siebie: spływy kajakowe i pontonowe, wspinaczka skałkowa, speleologia, turystyka piesza, rowerowa i konna, czy dostarczające sporą dawkę adrenaliny sporty ekstremalne. Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" od lat zabiega o harmonijny rozwój naszego regionu, łącząc w swoich działaniach troskę o rozwój ekonomiczny, dziedzictwo kulturowe i ochronę środowiska naszej pięknej i aktywnej Północnej Jury.
Ciekawe informacje o działalności Stowarzyszenia PPJ