Leonard Jagoda - Pasjonat lokalnej historii Gminy i Miasta Koziegłowy
Partnerstwo Północnej Jury w dziedzinie promocji czy pomocy wykonuje pożyteczną rolę która przekłada się na konkretne rezultaty.
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
Oficjalna strona internetowa Partnerstwa Północnej Jury. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
26 maja br. odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”. Zebranie poprowadził przewodniczący – Prezes Zarządu- p. Jerzy Motłoch, który serdecznie przywitał wszystkich członków Stowarzyszenia PPJ w pięknym i gościnnym obiekcie „Zajazd Stacji Smaku” Julianka, Gmina Przyrów.
Podczas Zebrania została dokonana nie tylko pozytywna ocena pracy odchodzącego Zarządu poprzez jednogłośne przyjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Zarządu za okres kadencji tj. od 21.09.2019r. do 26.05.2023r. ale również członkowie Stowarzyszenia wybrali nowy skład tego organu. Skład Zarządu w kadencji od 21.09.2019r. do 26.05.2023r. pracował w następującym gremium: Jerzy Motłoch- Prezes, Małgorzata Grabowska- Wiceprezes, Robert Deska- Wiceprezes, Zofia Kasznia- skarbnik, Adam Zaczkowski- sekretarz, członkowie Zarządu: Bożena Kolasa, Władysław Jaworski, Tomasz Kucharski, Klemens Podlejski.
Przewodniczący Zebrania – p. Jerzy Motłoch serdecznie podziękował za życzliwą i przyjazną atmosferę współpracy wszystkim ustępującym członkom Zarządu, którzy pracowali na rzecz Stowarzyszenia PPJ przez cztery lata kadencji, a w szczególności za ich ogromne zaangażowanie i wsparcie przy opracowywaniu Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027, która była tworzona przez ponad rok.
Podczas Walnego Zebrania Członków został przeprowadzony wybór Zarządu na kolejną kadencję. Do pracy w Zarządzie jednogłośnie powołano następujący skład: Jerzy Motłoch- Prezes, Małgorzata Grabowska- Wiceprezes, Robert Deska- Wiceprezes, Małgorzata Chaładus- skarbnik, Adam Zaczkowski- sekretarz, członkowie Zarządu: Bożena Kolasa, Władysław Jaworski, Michał Jawura, Andrzej Gzieło.
Podczas Walnego Zebrania Członków dokonano również pozytywnej oceny pracy odchodzącej Komisji Rewizyjnej poprzez jednogłośne przyjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za okres kadencji. Skład Komisji Rewizyjnej w kadencji od 21.09.2019r. do 26.05.2023r.wyglądał następująco: Alfred Sojka- Przewodniczący, Ireneusz Bartkowiak- Zastępca Przewodniczącego, Porajskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu reprezentowane przez Wiceprezesa Andrzeja Kozłowskiego- Sekretarz, członkowie Komisji- Gmina i Miasto Koziegłowy reprezentowana przez Burmistrza Jacka Ślęczkę, Marianna Dziura, Bogusław Gawron, Gmina Niegowa reprezentowana przez Wójta- Mariusza Rembaka, Gminny Ludowy Klub Sportowy "SOKÓŁ" reprezentowany prze Prezesa – Dariusza Góreckiego, Robert Skalski. Przewodniczący Zebrania- Jerzy Motłoch podziękował ustępującym członkom Komisji Rewizyjnej za dobrą współpracę merytoryczną a także wsparcie i zaangażowanie we wszystkie działania na rzecz Stowarzyszenia PPJ. Jednocześnie Walne Zebranie Członków, wyrażając głębokie zaufanie i poparcie pracy i działań składu Komisji Rewizyjnej funkcjonującej w kadencji 2019-2023 jednogłośnie dokonało wyboru Komisji w tym samym składzie osobowym na kolejną kadencję!
W trakcie Walnego Zebrania Członków- Przewodniczący Zebrania- Jerzy Motłoch podziękował również za współpracę 4 członkom Rady Stowarzyszenia PPJ, którzy zrezygnowali z prac w tym organie, a byli to: Agnieszka Kuta- Janikowska, Aleksandra Wojdyła, Małgorzata Chaładus i Justyna Pelikan. Jednocześnie WZC dokonało jednogłośnie uzupełnienia składu Rady poprzez wybór następujących osób do pracy w tym organie: Stanisław Gradek, Koło Gospodyń Wiejskich w Lgoczance "Czerwone Szpileczki" reprezentowane przez członka- Aleksandrę Wojdyłe, Lidia Śmierciak, Elżbieta Ślęzak- Zawadzka.
Niezwykle ważnym punktem Walnego Zebrania Członków było zaprezentowanie przez Przewodniczącego Zebrania- Jerzego Motłocha nowej Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027, która była opracowywana przy szerokim udziale lokalnych społeczności ze Stowarzyszeniem PPJ i ekspertem zewnętrznym z Fundacji Socjometr- dr Konradem Stępnikiem, przez ostatni rok. Przewodniczący Zebrania podkreślił wielokrotnie, że to, co było i jest najcenniejsze w opracowaniu Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027 to ogromne zaangażowanie w jej powstanie Mieszkańców, Liderów, Sołtysów, Członkiń i Członków organizacji pozarządowych szczególnie Kół Gospodyń wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych, Wnioskodawców, Sympatyków i Przyjaciół Stowarzyszenia PPJ. Bez tego wsparcia, pełnego zaangażowania w szereg konsultacji zarówno bezpośrednich jak i mejlowych czy telefonicznych, spotkań, zebrań, dyskusji, ankiet, opinii, nie było by tego dokumentu. Przewodniczący Zebrania podkreślił, że z uwagą i troską wsłuchiwaliśmy się w głos mieszkańców, odkrywając wspólnotę potrzeb i celów lokalnych społeczności. P. Jerzy Motłoch podziękował wszystkim Mieszkańcom Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” i Osobom, które włożyły całe serce we współpracę na rzecz opracowania nowej strategii na kolejny okres programowania. Szczególne słowa uznania Przewodniczący Zebrania skierował do eksperta zewnętrznego, dr Konrada Stępnika z Fundacji Socjometr, który był ogromnym wsparciem na tej trudnej i wyjątkowej drodze opracowania tego dokumentu strategicznego. Po omówieniu i przedstawieniu Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027 przez Przewodniczącego Zebrania- Jerzego Motłocha, została ona na drodze jednomyślności zatwierdzona przez Walne Zebranie Członków.
Równie ważnym punktem obrad Walnego Zebrania Członków było zaprezentowanie zmian w statucie Stowarzyszenia, czego również dokonał Przewodniczący Zebrania. Podkreślił, że zmiany są efektem wdrażania nowej perspektywy PROW 2023-2027 i dostosowania obecnego Statutu do aktualnie brzmiących przepisów prawa krajowego i europejskiego. Zmiany w statucie zostały również przez Walne Zebranie Członków przegłosowane jednomyślnie.
W tym miejscu, raz jeszcze ustępującym członkom organów Stowarzyszenia PPJ, tj. Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Rady- składamy serdeczne podziękowania za doskonałą, trudną pracę na rzecz Stowarzyszenia, poświęcony czas i serce dla spraw Stowarzyszenia, zaangażowanie, pasję i oddanie.
Mamy nadzieję, że nowo wybrany skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej, będzie kontynuował doskonałą współpracę i działania na rzecz dobra naszego Stowarzyszenia!
Zobacz co mówią o nas inni
www.jura-ppj.pl
Północna Jura to nie tylko niezwykle urokliwa kraina, to także miejsce, w którym miłośnicy historii spotkać się mogą z pasjonatami sportów wyczynowych i aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu jurajskiej przyrody. Na spragnionych ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody czekają gospodarstwa agroturystyczne położone w urokliwych zakątkach Jury. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdą tutaj coś dla siebie: spływy kajakowe i pontonowe, wspinaczka skałkowa, speleologia, turystyka piesza, rowerowa i konna, czy dostarczające sporą dawkę adrenaliny sporty ekstremalne. Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" od lat zabiega o harmonijny rozwój naszego regionu, łącząc w swoich działaniach troskę o rozwój ekonomiczny, dziedzictwo kulturowe i ochronę środowiska naszej pięknej i aktywnej Północnej Jury.
Ciekawe informacje o działalności Stowarzyszenia PPJ