"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Andrzej, Maura
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Zaprzyjaźnij się z komputerem

Strona główna » Aktualności » Zaprzyjaźnij się z komputerem

wielkość tekstu:A | A | A

Dyrektor Biura Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" - Jerzy Motłoch w dniu 17 sierpnia 2020r. zainicjował otwarcie warsztatów komputerowych dla osób wykluczonych cyfrowo, powyżej 50 roku życia a zamieszkujących obszar działania Stowarzyszenia PPJ. Pierwszy cykl warsztatów w dniach 17-19 sierpnia 2020r. odbył się w gminach :Koziegłowy i Poraj. W dniach 20 -22 sierpnia warsztaty zostały przeprowadzone w Gminach: Lelów i Przyrów.  Kolejny cykl warsztatów 24 sierpnia b.r. rozpoczął się w gminach Olsztyn i Mstów. Dyrektor biura zwrócił uwagę, że warsztaty komputerowe są przeprowadzane w związku z realizacją projektu przez Stowarzyszenie PPJ zatytułowanego Zaprzyjaźnij się z komputerem!- warsztaty komputerowe wsparciem dla osób 50+ wykluczonych cyfrowo, a współfinansowanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Celem warsztatów jest zdobycie kompetencji komputerowych przez mieszkańców obszaru działania "Partnerstwo Północnej Jury" wykluczonych cyfrowo, w wieku powyżej 50 lat, poprzez uczestnictwo w cyklu 3 warsztatów komputerowych przeprowadzonych na terenie 9 partnerskich  gmin.

Nabycie kompetencji komputerowych ułatwi kursantom załatwianie koniecznych, życiowych spraw takich jak internetowe opłaty i rachunki, zakupy, możliwość szybszej komunikacji przy użyciu poczty elektronicznej, stworzy szansę na podniesienie kwalifikacji i zdobycie pracy czy też poszukiwanie w Internecie możliwości finansowania działalności nieaktywnych organizacji pozarządowych.

Warunkiem ukończenia warsztatów przez uczestników jest 100% frekwencja na warsztatach a także pozytywnie zaliczony test sprawdzający nabyte kompetencje komputerowe. 

czytano: 108 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.