Logo: Unia Europejska

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Logo: PROW
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
Partnerstwo Północnej Jury
Logo: Partnerstwo Północnej Jury

Oficjalna strona internetowa Partnerstwa Północnej Jury. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Gminy i Powiaty partnerskie

Filmy i warsztaty autoprezentacji w ramach projektu MARKA

 W ramach projektu współpracy pt.: „Magiczny, regionalny koszyk atrakcji” zaplanowaliśmy produkcję  krótkometrażowego (ok. 10-15 minut) filmu dotyczącego marek lokalnych Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” i Stowarzyszenie „PARTNERSTWO PÓŁNOCNEJ JURY” połączonego z  z warsztatami autoprezentacji medialnej a także produkcję trzech, około 3 minutowych filmów promujących zasoby: Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”(1 film ok. 3 minutowy), Stowarzyszenia- Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”(1 film ok. 3 minutowy), jeden trzyminutowy film promujący marki lokalne obu LGD przestawiający w szybki i dynamiczny sposób w formie teledyskowej materiał, mający na celu zaciekawić odbiorcę i nakierować na dłuższy film.

Prace a także zbieranie materiału filmowego na terenie Żywieckiego Raju i Partnerstwa Północnej Jury trwają  intensywnie już od sierpnia 2021r. a mają się zakończyć w marcu 2022r.

Na terenie PPJ, razem z firmą Usługi audio-wizualne Dawid Wojtyła, pierwszy dzień zdjęciowy 19 sierpnia 2021r., rozpoczęliśmy w gościnnej gminie Koziegłowy. Razem z panem Leonardem Jagodą i Osikową Doliną filmowaliśmy najcenniejsze i bardzo wartościowe zasoby tej pięknej gminy. Meandry historii Gminy Koziegłowy zachwyciły nas, tak samo jak cuda i cudeńka powstające w Dolinie Osikowej z łyka osikowego. W dalszej kolejności udaliśmy się do otwartej gminy Żarki, gdzie zostaliśmy oprowadzeni po Muzeum Dawnych Rzemiosł przez p. Ewelinę Dybkę. Nie mogliśmy także przejść obojętnie obok innowacyjnego i bardzo wartościowego projektu pt. "Kolczykujemy Gminę Żarki". Dzięki p. Bartkowi Górniakowi, p. Barbarze Rychter, i Arturowi Pierzchniakowi wysłuchaliśmy ciekawych informacji o drogach wspinaczkowych w Suliszowicach i Czatachowie, mieliśmy także możliwość zrobienia kilku ujęć ze wspinaczki skałkowej, do uprawiania której na Północnej Jurze zamierzamy gorącą zachęcać i mieszkańców, i turystów. Pierwszy dzień filmowy zakończyliśmy w Jurajskiej Gminie Olsztyn, określanej jako "Słońce Jury". Nie mogliśmy nie odwiedzić artysty- rzeźbiarza p. Jana Wewióra, by przybliżyć jego wyjątkową działalność szerszej publice. Misja dzielenia się pasją p. Jana, jaką są tworzone z wielkim sercem, talentem i oddaniem anioły olsztyńskie, to niejako nasz obowiązek. Tak jak nie mogliśmy nie pokazać w filmie wielkiego talentu i pracy pana Jana Wewióra, tak samo nie mogliśmy zapomnieć o wizytówce Olsztyna jaką jest Zamek Olsztyński. Dzięki uprzejmości p. sołtys Barbarze Krajewskiej, odkrywaliśmy tajemnice historyczne zamku, które w dalszej kolejności zamierzamy już wkrótce zaprezentować wszystkim odbiorcom filmu promującego PPJ i Żywiecki Raj.

2 dzień filmowy, rozpoczęliśmy 28 września b.r. w pięknej, magicznej, Gminie Niegowa. Dzięki uprzejmości Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie- p. Andrzeja Szczepańczyka zwiedzaliśmy z kamerą najpiękniejsze zakątki tej niezwykle urokliwej Gminy. Pan Dyrektor z pasją i zaangażowaniem opowiadał o historii, przyrodzie, turystyce i ogromnym potencjale gminy Niegowa. Odkrywał przed okiem kamery nowe, nieznane magiczne, urokliwe i niezwykle spektakularne zakątki. W szczególności zachwyciły nas skałki w Łutowcu, ale nie brakowało również innych zaskoczeń, których więcej będzie zapewne w filmie... W Gminie Poraj czekał na nas cały ZALEW ATRAKCJI. Dzięki pani Wójt  Gminy Poraj- Katarzynie Kaźmierczak a także p. Adamowi Zaczkowskiemu- Kierownikowi Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków nasza kamera miała szansę uchwycić wodne atrakcje Poraja skupione na Marinie Poraj . Nie brakowało słońca, wiatru w żaglach i pięknie wybrzmiewającego na barce żeglarskiego śpiewu pań z KGW Malwy. Z kolei o niezwykłej historii Zabytkowej Alei Lipowej w Choroniu opowiadał z wielkim zaangażowaniem lokalny pasjonat historii- p. Jerzy Maszczyk. Na koniec tego dnia filmowego odwiedziliśmy OWOCOWĄ Gminę Mstów. Dzięki gościnności sadowników, Państwa Puczyńskich, rozsmakowaliśmy się w historii sadownictwa w gminie, próbowaliśmy zgłębić tajemnice dotyczące niepowtarzalnego smaku mstowskich jabłek. Zastępca Wójta Gminy Mstów- p. Małgorzata Grabowska oprowadziła nas z kamerą po najpiękniejszych zakątkach Gminy; odkrywając magie legend związaną ze Skałą Miłości, czar meandrującej rzeki Warty, piękno panoramy z Góry Szwajcera czy harmonię i błogi spokój nad Zalewem Tasarki.

3 dzień filmowy, 21 października b.r. rozpoczęliśmy w skąpanej w barwach jesieni , gościnnej i otwartej Gminie Przyrów. Z pasją i wielkim zaangażowaniem o historii Przyrowa, potencjale i możliwościach Gminy Przyrów, w tym o potencjale ścieżek pieszo- rowerowych usytuowanych m.in. na terenie rekreacyjnym przy zbiorniku retencyjnym, opowiadał włodarz gminy- Wójt- p. Robert Nowak. Historię najstarszego zabytku Przyrowa- XVII wiecznego Kościółka św. Mikołaja w Przyrowie- przedstawił proboszcz tutejszej parafii- ks. Paweł Lesiakowski. Młodzi pasjonaci rowerów w praktyce zaprezentowali triki i sztuczki na swoich rowerach. W dalszej kolejności odwiedziliśmy „serce” Północnej Jury, czyli gminę Janów, która jest miejscem wyjątkowym, przynoszącym, tak jak podkowa w herbie Janowa, po prostu szczęście. Niezastąpionym przewodnikiem po zakątkach tej magicznej gminy był kierownik schroniska w Siedlcu- p. Henryk Srokosz, który pięknie opowiadał przed okiem kamery o Zespole Parkowo-Pałacowego w Złotym Potoku, historii Pałacu Raczyńskich i Dworku Krasińskich. Przekazał historię najstarszej pstrągarni w Europie, uchylił rąbka tajemnicy o Legendzie Twardowskiego, wprowadził w meandry świata podziemnego gminy Janów w której występują liczne jaskinie i groty. Na sam koniec tego dnia filmowego zrobiliśmy kilka spektakularnych ujęć z drona na Pustyni Siedleckiej. Ostatnią gminą, do której wyruszyliśmy z kamerą, była Gmina Lelów. Lolew po hebrajsku oznacza „on ma serce”. I takie właśnie przesłanie z gminy Lelów przedstawił jego włodarz- wójt- p. Krzysztof Molenda a także Prezes Lelowskiego Towarzystwa Historyczno- Kulturalnego im. Walentego Zwierkowskiego- p. Mirosław Skrzypczyk. W Lelowie odkrywaliśmy, pod czujnym okiem kamery,  historie przenikania się kultury polsko-żydowskiej, dynamiczny rozwój ostatniej dekady, potencjał atrakcji turystycznych. Nie mogliśmy nie pokazać Lokalnej Izby Tradycji  a wraz z nią Dioramy Żydowskiej o której pięknie opowiadała dyrektor Gminnej Biblioteki- p. Ewelina Milka. O strefie aktywności fizycznej, atrakcjach turystycznych ciekawie opowiadała p. Paulina Kępska, Wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Lelów. Lelów ma wielkie serce, które widać w ludziach, miejscach i wydarzeniach.

Jednocześnie materiał filmowy i zdjęciowy jest realizowany na terenie partnera- Żywieckiego Raju.

Dodatkowo, w dniach 14-15 października b.r., w kameralnym gronie – zarówno pracownicy biura Żywiecki Raj jak i Partnerstwa Północnej Jury brali udział w warsztatach z autoprezentacji medialnej aby w skuteczny sposób prezentować w przyszłości nasze lokalne marki Żywiecki Raj i Partnerstwa Północnej Jury. DW FILM oswajał nas z kamerą i aparatem a p. Jakub Marcjasz pokazywał jak sobie radzić z tremą. 14 października uczyliśmy się autoprezentacji w teorii zaś kolejnego dnia już w konkretnych działaniach, razem z Terrart Pracownią Ceramiczną, wykorzystywaliśmy nabytą wiedzę.

Aktualnie trwają najistotniejsze prace polegające na przeglądaniu  całego uzyskanego podczas okresu zdjęciowego materiału, uzupełnianie materiałem zdjęciowym, montaż oraz dodawania do filmu efektów wizualnych. To trudna, odpowiedzialna i długa praca, bo jak wiadomo, pojawią się różnego rodzaju korekty i poprawki, ale tylko po to, by efekt finalny zadowolił i twórców i odbiorców.

O finalnym efekcie- z pewnością będziemy informować na bieżąco.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „ Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Autor:  jura-ppj.pl
30
LIS
2021
717
razy
czytano

112/999

  • Zdjęcie: Gmina Koziegłowy - Zabytkowy Kościół

    Gmina Koziegłowy - Zabytkowy Kościół

  • Zdjęcie: Gmina Przyrów - Kościół Św. Mikołaja

    Gmina Przyrów - Kościół Św. Mikołaja

  • Zdjęcie: Gmina Janów - Pustynia Siedlecka

    Gmina Janów - Pustynia Siedlecka

  • Zdjęcie: Gmina Żarki - Kuesta Jurajska

    Gmina Żarki - Kuesta Jurajska

  • Zdjęcie: Gmina Olsztyn - Ruiny Zamku

    Gmina Olsztyn - Ruiny Zamku

  • Zdjęcie: Gmina Niegowa - Skały Mirów

    Gmina Niegowa - Skały Mirów

  • Zdjęcie: Gmina Mstów - Kajaki Warta

    Gmina Mstów - Kajaki Warta

  • Zdjęcie: Gmina Lelów - Panorama

    Gmina Lelów - Panorama

  • Zdjęcie: Gmina Janów - Brama Twardowskiego

    Gmina Janów - Brama Twardowskiego

Atrakcje w Gminach i Powiatach

Co mówią o nas

Zobacz co mówią o nas inni

  • 05.09.2023

    Leonard Jagoda - Pasjonat lokalnej historii Gminy i Miasta Koziegłowy

    Partnerstwo Północnej Jury w dziedzinie promocji czy pomocy wykonuje pożyteczną rolę która przekłada się na konkretne rezultaty.

    jura-ppj.pl
  • 05.09.2023

    Mirosław Skrzypczyk - Prezes Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego

    Znakomita współpraca, od lat współpracujemy z Partnerstwem Północnej Jury, wykonując różnego rodzaju działania, projekty - mamy oparcie w przyjaciołach z Partnerstwa Północnej Jury.

    jura-ppj.pl
  • 05.09.2023

    Krzysztof Molenda - Wójt Gminy Lelów

    Dzięki Partnerstwu Północnej Jury możemy aplikować o różnego rodzaju środki, m.in. na zrealizowaną już rozbudowę siłowni zewnętrznej jak i innych obiektów czy placów zabaw na terenie Gminy Lelów.

    jura-ppj.pl
  • 05.09.2023

    Adam Zaczkowski - Wiceprezes Stowarzyszenia Marina Poraj

    Bardzo ścisła i bardzo owocna współpraca, bardzo dużo współnych inicjatyw, projektów - turystycznych w dużej mierze ale nie tylko, również oferty skierowanej dla seniorów i mieszkańców. Bardzo dużo inicjatyw i szeroka współpraca.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Henryk Srokosz - Kierownik Schroniska w Siedlcu

    Partnerstwo Północnej Jury to lokalna grupa działania która zrzesza 9 gmin z terenu półpnocnej Jury - pracują na rzecz lokalnej społeczności gdzie jest realizowane wiele projektów które wspomagają w życiu poszczególne miejscowości.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Robert Nowak - Wójt Gminy Przyrów

    Miałem przyjemność zakładać tą organizację. Nasz rozwój stale stymuluje i pomaga.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Małgorzata Grabowska - Zastępca Wójta Gminy Mstów

    Współpraca z Partnerstwem Północnej Jury układa nam się bardzo dobrze. Współpracujemy od wielu lat.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Katarzyna Kaźmierczak - Wójt Gminy Poraj

    Partnerstwo Północnej Jury nas integruje, wszystkie gminy i powiaty które włączyły się w działalność partnerstwa.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Paulina Kępska - Wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lelów

    Współpracujemy, piszemy wnioski, realizujemy wnioski - dobrze nam się współpracuje.

    jura-ppj.pl

Partnerstwo Północnej Jury

www.jura-ppj.pl

Północna Jura to nie tylko niezwykle urokliwa kraina, to także miejsce, w którym miłośnicy historii spotkać się mogą z pasjonatami sportów wyczynowych i aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu jurajskiej przyrody. Na spragnionych ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody czekają gospodarstwa agroturystyczne położone w urokliwych zakątkach Jury. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdą tutaj coś dla siebie: spływy kajakowe i pontonowe, wspinaczka skałkowa, speleologia, turystyka piesza, rowerowa i konna, czy dostarczające sporą dawkę adrenaliny sporty ekstremalne. Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" od lat zabiega o harmonijny rozwój naszego regionu, łącząc w swoich działaniach troskę o rozwój ekonomiczny, dziedzictwo kulturowe i ochronę środowiska naszej pięknej i aktywnej Północnej Jury.

Gmina Mstów
Gmina Przyrów
Gmina Lelów
Gmina Janów
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
PPJ
Gmina Olsztyn
Gmina Poraj
Gmina Żarki
Gmina Niegowa
Gmina i Miasto Koziegłowy

PPJ w liczbach

  • mln zł
    Kwota pozyskana przez LGD na rozwój obszaru
  • Nowych miejsc pracy
  • Zrealizowanych projektów przez beneficjentów

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o działalności Stowarzyszenia PPJ

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
Partnerstwo Północnej Jury