"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Andrzej, Maura
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

PPJ na konferencji w Brukseli

Strona główna » Aktualności » PPJ na konferencji w Brukseli

wielkość tekstu:A | A | A

 W dniach 2-4 grudnia br. przedstawiciele Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”  brali udział w konferencji  Post 2020; Local Action in a Changing World organizowanej przez Sieć Obszarów Rybackich FARNET.  Stowarzyszenie PPJ zostało zaproszone na konferencję  w roli wystawcy i promotora projektu zrealizowanego jako operację własną w 2018r. pt. Z komputerem za Pan Brat- warsztaty komputerowe dla osób 50+ wykluczonych cyfrowo. Projekt, dzięki oddolności, autorskiej realizacji a także samej grupy docelowej, spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. Edukacja cyfrowa, w szczególności seniorów, na obszarach wiejskich to temat ciągle żywy, wymagający konkretnych działań, pozwalających na podniesienie jakości życia tych mieszkańców. Potrzeba realizacji szkoleń, dzięki którym seniorzy nabywają podstawowe kompetencje cyfrowe, a jednocześnie  przełamują swoje bariery i lęki związane z obsługą komputerów, są na obszarach wiejskich znaczne.

Zaprezentowanie projektu 450 uczestnikom konferencji to ogromna nobilitacja, prestiż jak również motywacja do podejmowania dalszych działań na rzecz rozwoju lokalnych społeczności przez Stowarzyszenie PPJ.

Konferencja była doskonałą okazją na spojrzenie tego, co czeka nas w przyszłości,  twórcze i oddolne wykorzystanie idei RLKS- czyli rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Idea ta ma wyjątkowy potencjał angażowania lokalnych społeczności, mobilizacji ich potencjału i rozwoju oddolnych idei na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

czytano: 236 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.