"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
wtorek, 21 września 2021 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

EKOLC TERAZ CZAS NA AKCJE ZGNIEĆ ŚMIEĆ

Strona główna » Aktualności » EKOLC TERAZ CZAS NA AKCJE ZGNIEĆ ŚMIEĆ

wielkość tekstu:A | A | A

Projekt współpracy p.n. Ekologia-kogo obchodzą losy cywilizacji? (EKOLC)jest już na półmetku. W ramach w.w .projektu  jest realizowane zadanie „Zgnieć- śmieć” za które odpowiedzialny jest jeden z partnerów- LGD „Perła Jury”. W ramach akcji zgnieć śmieć zostanie rozdystrybuowanych ponad 2000 zgniatarek do butelek plastikowych typu PET i puszek na obszarze objętym projektem współpracy tj.27 gmin. Akcja zgnieć śmieć ma promować działania mające na celu zmniejszanie objętości śmieci, ma edukować poprzez działanie w zakresie podejmowanych inicjatyw na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów związanych z ekologią. Jeśli uda się zmniejszyć ilość i objętość wytwarzanych odpadów, również ich usuwanie stanie się prostsze. W przypadkach, gdy nie da się uniknąć wytwarzania odpadów, należy odzyskiwać możliwie najwięcej materiałów, najlepiej w drodze recyklingu. Taka forma recyclingu jest możliwa w przypadku zakrętek do butelek plastikowych. Firmy recyklingowe zakupione zakrętki przerabiają na surowiec wtórny (plastikowy granulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie. Bezwartościowe zakrętki do butelek mogą się przemienić w wartościową cegiełką wsparcia dla  akcji charytatywnych.

Mamy nadzieję, że nasza wspólna partnerska inicjatywa polegająca na edukacji ekologicznej zwróci uwagę lokalnej społeczności na ważny temat segregacji śmieci, odpowiedzialności każdego z nas za czystość środowiska naturalnego a co za tym idzie warunki życia kolejnych pokoleń w naszych „małych ojczyznach”. Chcemy wspierać i zachęcać naszych mieszkańców do wybierania produktów przyjaznych środowisku, produktów z odzysku i bez zbędnych opakowań a także do udziału w takich akcjach jak zgnieć- śmieć, akcja nakrętkowa i innych służących wspieraniu działań proekologicznych i prospołecznych.

 

Na załączonych zdjęciach został przedstawiony kilkusekundowy proces redukcji objętości butelek plastikowych.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 6054 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.