Logo: Unia Europejska

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Logo: PROW
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
Partnerstwo Północnej Jury
Logo: Partnerstwo Północnej Jury

Oficjalna strona internetowa Partnerstwa Północnej Jury. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Gminy i Powiaty partnerskie

Projekt Polska Cyfrowa Równych Szans

Szanowni Państwo,

Ruszył projekt Polska Cyfrowa Równych Szans [PCRS], realizowany w ramach Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu. To oddolna inicjatywa, mająca na celu wspieranie działania na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków na terenach wiejskich i w małych miasteczkach.
O potrzebie realizacji projektu świadczą jednoznacznie badania prowadzone przez socjologów. Wskazują one, iż blisko 10 milionów dorosłych w naszym kraju nie posiada podstawowych nawet umiejętności korzystania z Internetu i urządzeń informatycznych. To jedna z największych barier dla cywilizacyjnego rozwoju kraju i przyczyna wykluczenia z aktywnego i w pełni satysfakcjonującego życia zawodowego, społecznego i osobistego.
 Problem wykluczenia cyfrowego dotyczy w głównej mierze Polaków po 50 roku życia. Szczególne dotknięci tym problemem są mieszkańcy gmin wiejskich naszego kraju.
"Polska Cyfrowa Równych Szans" zakłada, że do każdej polskiej gminy dotrą “Latarnicy”- lokalni animatorzy edukacji cyfrowej, których zadaniem będzie pomoc mieszkańcom gmin wiejskich i małych miast w nabywaniu umiejętności korzystania z Internetu i różnych form komunikacji elektronicznej.
Dlaczego latarnicy?
Przyjęliśmy, bowiem metaforę latarni morskich i dowodzących nimi Latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza aktywnych animatorów Lokalnych Grup Działania do zaangażowania się w projekt w roli Latarników Polski Cyfrowej!
Latarnicy potrzebni są w szczególności w gminach wiejskich i małych miastach!
Poszukujemy osób otwartych na nowe wyzwania, cieszących się zaufaniem społecznym, gotowych podjąć się dzieła zachęcenia przedstawicieli generacji 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Projekt traktujemy, jako wyzwanie przede wszystkim dla lokalnych liderów, społeczników, pracowników bibliotek, animatorów kultury i wolontariuszy. 
Latarnik Polski Cyfrowej będzie odpowiedzialny za realizację działań programu PCRS w swoim środowisku lokalnym: gminie, dzielnicy, osiedlu lub wsi. Działania te obejmować będą organizację spotkań promocyjnych i motywujących do korzystania z Internetu, szkoleń i innych, dobranych pod kątem uwarunkowań lokalnych form podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych.
Latarnicy Polski Cyfrowej będą mogli uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i kursach trenerskich, które przygotowują do przyszłej pracy z pokoleniem 50 lat+. Podczas warsztatów poznają najnowsze metody pracy z ludźmi, otrzymają także specjalnie przygotowane materiały tj. podręczniki, poradniki, scenariusze edukacyjne.
Latarnicy PCRS otrzymają również Certyfikat Latarnika Polski Cyfrowej i będą posiadać dostęp do ogólnopolskiego portalu stworzonego i przeznaczonego wyłącznie dla nich. A w nim: do bazy wiedzy, multimediów, poradników i tutoriali, a także forum dyskusji.
Program PCRS przewiduje także składanie wniosków przez Latarników w celu pozyskania dofinansowania na przeprowadzanie szkoleń na rzecz pokolenia 50+.
200 najciekawszych pomysłów na realizację działań w lokalnym środowisku zostanie wspartych grantem finansowym od stycznia 2013 roku do końca czerwca 2014.
Aby Latarnicy mogli działać skutecznie, konieczne jest wsparcie ze strony lokalnych partnerów pozarządowych. Mając to na uwadze zapraszamy Lokalne Grupy Działania do aktywnego włączenia się w realizację programu Polska Cyfrowa Równych Szans oraz wytypowanie spośród swoich członków kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej.

Osoby zainteresowane uzyskaniem kompetencji Latarnika Polski Cyfrowej zapraszamy do wypełnienia ankiety w serwisie : http://www.latarnik.mwi.pl lub w profilu: http://www.facebook.com/polskacyfrowa. Wszelkich informacji o projekcie udziela p. Michał Golemo ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” – koordynator działań Latarników  Polski Cyfrowej (+48 502 358 454  ).

Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.
 

Autor:  jura-ppj.pl
24
KWI
2012
1480
razy
czytano

917/999

  • Zdjęcie: Gmina Koziegłowy - Zabytkowy Kościół

    Gmina Koziegłowy - Zabytkowy Kościół

  • Zdjęcie: Gmina Przyrów - Kościół Św. Mikołaja

    Gmina Przyrów - Kościół Św. Mikołaja

  • Zdjęcie: Gmina Janów - Pustynia Siedlecka

    Gmina Janów - Pustynia Siedlecka

  • Zdjęcie: Gmina Żarki - Kuesta Jurajska

    Gmina Żarki - Kuesta Jurajska

  • Zdjęcie: Gmina Olsztyn - Ruiny Zamku

    Gmina Olsztyn - Ruiny Zamku

  • Zdjęcie: Gmina Niegowa - Skały Mirów

    Gmina Niegowa - Skały Mirów

  • Zdjęcie: Gmina Mstów - Kajaki Warta

    Gmina Mstów - Kajaki Warta

  • Zdjęcie: Gmina Lelów - Panorama

    Gmina Lelów - Panorama

  • Zdjęcie: Gmina Janów - Brama Twardowskiego

    Gmina Janów - Brama Twardowskiego

Atrakcje w Gminach i Powiatach

Co mówią o nas

Zobacz co mówią o nas inni

  • 05.09.2023

    Leonard Jagoda - Pasjonat lokalnej historii Gminy i Miasta Koziegłowy

    Partnerstwo Północnej Jury w dziedzinie promocji czy pomocy wykonuje pożyteczną rolę która przekłada się na konkretne rezultaty.

    jura-ppj.pl
  • 05.09.2023

    Mirosław Skrzypczyk - Prezes Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego

    Znakomita współpraca, od lat współpracujemy z Partnerstwem Północnej Jury, wykonując różnego rodzaju działania, projekty - mamy oparcie w przyjaciołach z Partnerstwa Północnej Jury.

    jura-ppj.pl
  • 05.09.2023

    Krzysztof Molenda - Wójt Gminy Lelów

    Dzięki Partnerstwu Północnej Jury możemy aplikować o różnego rodzaju środki, m.in. na zrealizowaną już rozbudowę siłowni zewnętrznej jak i innych obiektów czy placów zabaw na terenie Gminy Lelów.

    jura-ppj.pl
  • 05.09.2023

    Adam Zaczkowski - Wiceprezes Stowarzyszenia Marina Poraj

    Bardzo ścisła i bardzo owocna współpraca, bardzo dużo współnych inicjatyw, projektów - turystycznych w dużej mierze ale nie tylko, również oferty skierowanej dla seniorów i mieszkańców. Bardzo dużo inicjatyw i szeroka współpraca.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Henryk Srokosz - Kierownik Schroniska w Siedlcu

    Partnerstwo Północnej Jury to lokalna grupa działania która zrzesza 9 gmin z terenu półpnocnej Jury - pracują na rzecz lokalnej społeczności gdzie jest realizowane wiele projektów które wspomagają w życiu poszczególne miejscowości.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Robert Nowak - Wójt Gminy Przyrów

    Miałem przyjemność zakładać tą organizację. Nasz rozwój stale stymuluje i pomaga.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Małgorzata Grabowska - Zastępca Wójta Gminy Mstów

    Współpraca z Partnerstwem Północnej Jury układa nam się bardzo dobrze. Współpracujemy od wielu lat.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Katarzyna Kaźmierczak - Wójt Gminy Poraj

    Partnerstwo Północnej Jury nas integruje, wszystkie gminy i powiaty które włączyły się w działalność partnerstwa.

    jura-ppj.pl
  • 29.08.2023

    Paulina Kępska - Wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lelów

    Współpracujemy, piszemy wnioski, realizujemy wnioski - dobrze nam się współpracuje.

    jura-ppj.pl

Partnerstwo Północnej Jury

www.jura-ppj.pl

Północna Jura to nie tylko niezwykle urokliwa kraina, to także miejsce, w którym miłośnicy historii spotkać się mogą z pasjonatami sportów wyczynowych i aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu jurajskiej przyrody. Na spragnionych ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody czekają gospodarstwa agroturystyczne położone w urokliwych zakątkach Jury. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdą tutaj coś dla siebie: spływy kajakowe i pontonowe, wspinaczka skałkowa, speleologia, turystyka piesza, rowerowa i konna, czy dostarczające sporą dawkę adrenaliny sporty ekstremalne. Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" od lat zabiega o harmonijny rozwój naszego regionu, łącząc w swoich działaniach troskę o rozwój ekonomiczny, dziedzictwo kulturowe i ochronę środowiska naszej pięknej i aktywnej Północnej Jury.

Gmina Mstów
Gmina Przyrów
Gmina Lelów
Gmina Janów
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
PPJ
Gmina Olsztyn
Gmina Poraj
Gmina Żarki
Gmina Niegowa
Gmina i Miasto Koziegłowy

PPJ w liczbach

  • mln zł
    Kwota pozyskana przez LGD na rozwój obszaru
  • Nowych miejsc pracy
  • Zrealizowanych projektów przez beneficjentów

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o działalności Stowarzyszenia PPJ

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
Partnerstwo Północnej Jury