"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
sobota, 24 października 2020 r.
imieniny obchodzą: Areta, Marta
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Regionalne spotkanie śląskich Lokalnych Grup Działania 15-16.12.2011r.

Strona główna » Aktualności » Regionalne spotkanie śląskich Lokalnych Grup Działania 15-16.12.2011r.

wielkość tekstu:A | A | A

W ramach sieci "SILESIAN LEADER NETWORK" w dniach 15-16 grudnia 2011r. w Poczesnej, odbyło się regionalne spotkanie lokalnych grup działania  (LGD) województwa śląskiego. SILESIAN LEADER NETWORK to nieformalna sieć współpracy pomiędzy Lokalnymi Grupami Działania w województwie śląskim, powstała na gruncie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w obszarze popularyzacji podejścia LEADER w regionie.

W programie spotkania była mi.in. prezentacja dobrych praktyk LGD w zakresie funkcjonowania LGD, nabywania umiejętności i aktywizacji społeczności lokalnych. Dobre praktyki prezentowali zarówno przedstawiciele śląskich LGD jak również zaproszeni goście z LGD z innych regionów Polski. Prezentacja dobrych praktyk wzajemnie inspiruje LGD do podejmowania ciekawych przedsięwzięć służących aktywizacji ludności z obszarów wiejskich. Pod czas spotkania dyskutowano o przyszłości podejścia  LEADER w świetle dostępnych informacji, omówiono działania SR KSOW w województwie śląskim adresowane do LGD. Została także podsumowana konferencja LEADER AFTER 2013 w Koszęcinie, zorganizowana w ramach polskiej prezydencji w terminie 3-5 października 2011r. W imieniu organizatorów wręczono podziękowania dla LGD aktywnie włączonych w organizację wystawy prezentującej potencjał województwa śląskiego i dorobek śląskich LGD pod czas konferencji. W imieniu Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" podziękowanie odebrała Prezes Zarządu - Halina Palarz z rąk Członka Zarządu Województwa Śląskiego- Aleksandry Banasiak,dyrektora Śląskiego Związku Gmin i Powiatów- Ferdynanda Morskiego i Koordynatora Sieci- Witolda Magrysia.

Spotkanie sieci odbyło się na obszarze działania LGD "Bractwo Kuźnic". Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania gratulujemy świetnej organizacji technicznej i merytorycznej.

czytano: 1378 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.