Leonard Jagoda - Pasjonat lokalnej historii Gminy i Miasta Koziegłowy
Partnerstwo Północnej Jury w dziedzinie promocji czy pomocy wykonuje pożyteczną rolę która przekłada się na konkretne rezultaty.
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
Oficjalna strona internetowa Partnerstwa Północnej Jury. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
W dniach 26-27 września 2024 roku członkowie Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do zaprzyjaźnionej Lokalnej Grupy Działania „ Partnerstwo Ducha Gór”.
Wyjazd miał na celu wymianę doświadczeń, prezentację działalności Lokalnej Grupy działania w zakresie Karkonoskiej Marki Lokalnej – Skarby Ducha Gór. Spotkaliśmy się z przedstawicielami LGD „Partnerstwo Ducha Gór” – Prezes Zarządu Panią Dorotą Goetz, oraz Panią Martą Weinke- specjalistą ds. rozliczeń, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem w zakresie tworzenia Marki Lokalnej. Karkonoska Marka Lokalna funkcjonuje od wielu lat i zrzesza producentów żywności, rzemieślników, zaangażowanych w rozwój regionu, to projekt który oferuje wszystko co najlepsze i autentyczne z Karkonoszy.
Nie pozostając obojętnym na trudną sytuację powodzian i odpowiadając na potrzeby społeczności z terenu działania Stowarzyszenia „Partnerstwa Ducha Gór”, Zarząd Stowarzyszenia PPJ przekazał na ręce Pani Prezes Dorocie Goetz agregat prądotwórczy, który będzie do dyspozycji najbardziej potrzebującym osobą/instytucją dotkniętym powodzią.
W trakcie wyjazdu studyjnego mieliśmy przyjemność zobaczyć najpiękniejszy budynek Karkonoskiej Starówki – Ratusz w Kowarach, gdzie Pan Andrzej Weinke, pracownik Urzędu Miejskiego w Kowarach opowiedział nam jego historię oraz oprowadził nas nie tylko po samym Ratuszu, ale również pokazał nam „Wenecje Karkonoszy” – mosty na karkonoskiej starówce.
Podczas wizyty odwiedzaliśmy również 100- letni Dom Tradycji Miasta Kowary, w którym siedzibę ma Stowarzyszenie Miłośników Kowar, współpracujące z LGD „Partnerstwo Ducha Gór” w ramach Karkonoskiej Marki Lokalnej. W Domu Tradycji mieliśmy przyjemność posłuchać o historii miasta oraz obejrzeć wystawy stałe: „Kowary na starej widokówce”, „Uranowe górnictwo” oraz „Karkonoska Marka Lokalna”.
W dalszej części wyjazdu spotkaliśmy się z Zastępcą Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego z Panem Pawłem Czyszczoniem.
Spotkanie odbyło się w Łomnickiej Hali Mlecznej, która wykorzystuje lokalne zasoby w produkcji przetworów mlecznych. Sery Łomnickie posiadają certyfikat Karkonoskiej Marki Lokalnej „Skarby Ducha Gór”, jak i wiele innych, dzięki tradycyjnym wyrobom z mleka koziego, krowiego i owczego Łomnicka Hala Mleczna jest Marką samą w sobie.
Uczestnikom wyjazdu udało się zrealizować i odwiedzić każdy punkt programu.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie i pomoc naszych partnerów - LGD „Partnerstwo Ducha Gór””. Dziękujemy pięknie za okazaną gościnność i wsparcie przy organizacji seminarium.
Szkolenie zrealizowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz koszów bieżących i aktywizacji” w ramach działania „Wsparcie na rzecz rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.
Zobacz co mówią o nas inni
www.jura-ppj.pl
Północna Jura to nie tylko niezwykle urokliwa kraina, to także miejsce, w którym miłośnicy historii spotkać się mogą z pasjonatami sportów wyczynowych i aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu jurajskiej przyrody. Na spragnionych ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody czekają gospodarstwa agroturystyczne położone w urokliwych zakątkach Jury. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdą tutaj coś dla siebie: spływy kajakowe i pontonowe, wspinaczka skałkowa, speleologia, turystyka piesza, rowerowa i konna, czy dostarczające sporą dawkę adrenaliny sporty ekstremalne. Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" od lat zabiega o harmonijny rozwój naszego regionu, łącząc w swoich działaniach troskę o rozwój ekonomiczny, dziedzictwo kulturowe i ochronę środowiska naszej pięknej i aktywnej Północnej Jury.
Ciekawe informacje o działalności Stowarzyszenia PPJ