Logo: Unia Europejska

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Logo: PROW
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
Partnerstwo Północnej Jury
Logo: Partnerstwo Północnej Jury

Oficjalna strona internetowa Partnerstwa Północnej Jury. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Gminy i Powiaty partnerskie

MOBILNY EKOPAWILON

 
🟩W dniu wczorajszym, odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji Szkoły w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie mieliśmy wielką przyjemność zaprezentować wśród najmłodszych dzieciaczków, działalność naszego mobilnego ekopawilonu.
🟩 EKOPawilon- czyli właściwie co?
➡️To przestrzeń wyposażona w szereg zróżnicowanych przyrządów, mierników, umożliwiających przeprowadzanie różnorodnych doświadczeń i obserwacji w zakresie jakości jurajskiej wody, gleby, powietrza, biodegradacji, demonstracji możliwości jakie niosą ze sobą odnawialne źródła energii, wykonywania pomiarów środowiskowych, obserwacji zmian w pogodzie i wiele innych.
➡️Wśród wyposażenia ekopawilonu znajdziemy m.in.:
✅WALIZKĘ 4 MIERNIKÓW ELEKTRONICZNYCH DO POMIARÓW ŚRODOWISKOWYCH (Miernik natężenia dźwięku - decybelomierz cyfrowy, Miernik natężenia oświetlenia – luksomierz cyfrowy, Elektroniczny, wiatrakowy anemometr , czyli miernik przepływu powietrza, Miernik wilgotności względnej i temperatury powietrza)
✅ZESTAW EKOLOGICZNY DO BADANIA WODY (Zestaw reagentów, naczyń i przyrządów niezbędnych do wykonania i określenia następujących wskaźników jakości wody: 1) zawartość tlenu rozpuszczonego w wodzie, 2) zasadowość, 3) kwasowość, 4) poziom dwutlenku węgla, 5) twardość wody
✅ZESTAW MODELI – ENERGIE ODNAWIALNE ( modularny zestaw zaprojektowany tak, aby w zmniejszonej skali, w sposób praktyczny (eksperymentalny) demonstrować działanie różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca. Zestaw zawiera zminiaturyzowane, działające zestawy takich urządzeń jak: turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny (słoneczny), elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM oraz system przechowywania wodoru (paliwo).
✅BEZPRZEWODOWA STACJA POGODY Z OPRZYRZĄDOWANIEM ZEWNĘTRZNYM WEATHER PRO ( do pomiaru warunków atmosferycznych takich jak temperatura i wilgotność na zewnątrz, prędkość wiatru, kierunek wiatru i opady deszczu za pośrednictwem trzech bezprzewodowych nadajników zewnętrznych (433 MHz) o zasięgu do 100 m (wolne pole).
✅WALIZKA EKO-BADACZA ECOLABBOX (Zestaw umożliwia:
- badanie wody, w tym określanie (reagenty) poziomu fosforanów (PO4), azotanów (NO3), azotynów (NO2), amonu (NH4), pH oraz twardości wody, a także badanie osadów i obserwacje wielu innych czynników związanych z wodą.
- badanie gleby, w tym składu i składników gleby (testy reagentami na zawartość fosforanów, azotanów, amonu oraz oznaczanie pH gleby), organizmów glebowych, procesu glebotwórczego,
- obserwację drobnych organizmów zwierzęcych, lądowych i wodnych, w tym bioindykatorów,
- obserwację roślinności, w tym ich zależności od jakości wody i gleby)
✅ZESTAWU DOŚWIADCZALNEGO- BIODEGRADACJA (Zestaw pozwala na praktyczne omówienie przed lub w trakcie zajęć takich pojęć, jak:
• biodegradacja, biodegradowalność, materiał biodegradowalny,
• kompostowanie, materiał kompostowalny
• dezintegracja, rozkład, degradacja,
• odnawialność, recykling, odzysk
• polimery biodegradowalne i biowchłanialne
• ekotoksyczność odpadów
• i inne.)
✅ENERGIA ODNAWIALNA WODY-WIATRU-SŁOŃCA – MODEL DEMONSTRACYJNY (Zestaw modeli demonstrujących działanie energii odnawialnych (wody, wiatru i Słońca).
➡️Biorąc pod uwagę rozległy obszar gmin partnerskich, na terenie których znajdują się obszary cenne przyrodniczo i liczbę mieszkańców zamieszkujących ten obszar (w tym dzieci i młodzieży), bezpośrednie dotarcie z promocją ekologii z pokazaniem na żywym lokalnym przykładzie stanu środowiska naturalnego, uruchomienie mobilnego pawilonu ekologicznego jest innowacyjnym sposobem na szeroką a zarazem celowaną edukacje ekologiczną i promocję zachowań prośrodowiskowych w lokalnym społeczeństwie.
➡️Szkoły, Gminne Ośrodki Kultury działające na obszarze 9 partnerskich PPJ (Gmina Janów, Gmina i Miasto Koziegłowy, Gmina Lelów, Gmina Mstów - Profil Urzędu Gminy Mstów, Niegowa, Jurajska Gmina Olsztyn, GMINA PORAJ, Gmina Przyrów, Żarki Twoje Miejsce na Jurze) mają możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu dydaktycznego, celem organizowania żywych lekcji przyrody, ekologii, biologii. Wystarczy tylko zwrócić się z prośbą pisemną skierowaną do Zarządu PPJ na adres biura Stowarzyszenia PPJ ( ul. Szkolna 2, 42-253 Janów) bądź mejlowo: biuro@jura-ppj.pl celem ustalenia szczegółów dotyczących wypożyczenia mobilnego ekopawilonu.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Ekopawilon został zakupiony w ramach realizacji operacji własnej p.t. „Wieloaspektowa promocja ekologii na terenie PPJ poprzez: stworzenie mobilnego ekocentrum wraz z organizacją konkursu i konferencji dotyczącej ochrony lokalnego środowiska, dystrybucję koszy do segregacji śmieci a także ekologicznych gadżetów” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020.
Autor:  jura-ppj.pl
21
CZE
2024
41
razy
czytano

3/1018

 • Zdjęcie: Gmina Koziegłowy - Zabytkowy Kościół

  Gmina Koziegłowy - Zabytkowy Kościół

 • Zdjęcie: Gmina Przyrów - Kościół Św. Mikołaja

  Gmina Przyrów - Kościół Św. Mikołaja

 • Zdjęcie: Gmina Janów - Pustynia Siedlecka

  Gmina Janów - Pustynia Siedlecka

 • Zdjęcie: Gmina Żarki - Kuesta Jurajska

  Gmina Żarki - Kuesta Jurajska

 • Zdjęcie: Gmina Olsztyn - Ruiny Zamku

  Gmina Olsztyn - Ruiny Zamku

 • Zdjęcie: Gmina Niegowa - Skały Mirów

  Gmina Niegowa - Skały Mirów

 • Zdjęcie: Gmina Mstów - Kajaki Warta

  Gmina Mstów - Kajaki Warta

 • Zdjęcie: Gmina Lelów - Panorama

  Gmina Lelów - Panorama

 • Zdjęcie: Gmina Janów - Brama Twardowskiego

  Gmina Janów - Brama Twardowskiego

Atrakcje w Gminach i Powiatach

Co mówią o nas

Zobacz co mówią o nas inni

 • 05.09.2023

  Leonard Jagoda - Pasjonat lokalnej historii Gminy i Miasta Koziegłowy

  Partnerstwo Północnej Jury w dziedzinie promocji czy pomocy wykonuje pożyteczną rolę która przekłada się na konkretne rezultaty.

  jura-ppj.pl
 • 05.09.2023

  Mirosław Skrzypczyk - Prezes Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego

  Znakomita współpraca, od lat współpracujemy z Partnerstwem Północnej Jury, wykonując różnego rodzaju działania, projekty - mamy oparcie w przyjaciołach z Partnerstwa Północnej Jury.

  jura-ppj.pl
 • 05.09.2023

  Krzysztof Molenda - Wójt Gminy Lelów

  Dzięki Partnerstwu Północnej Jury możemy aplikować o różnego rodzaju środki, m.in. na zrealizowaną już rozbudowę siłowni zewnętrznej jak i innych obiektów czy placów zabaw na terenie Gminy Lelów.

  jura-ppj.pl
 • 05.09.2023

  Adam Zaczkowski - Wiceprezes Stowarzyszenia Marina Poraj

  Bardzo ścisła i bardzo owocna współpraca, bardzo dużo współnych inicjatyw, projektów - turystycznych w dużej mierze ale nie tylko, również oferty skierowanej dla seniorów i mieszkańców. Bardzo dużo inicjatyw i szeroka współpraca.

  jura-ppj.pl
 • 29.08.2023

  Henryk Srokosz - Kierownik Schroniska w Siedlcu

  Partnerstwo Północnej Jury to lokalna grupa działania która zrzesza 9 gmin z terenu półpnocnej Jury - pracują na rzecz lokalnej społeczności gdzie jest realizowane wiele projektów które wspomagają w życiu poszczególne miejscowości.

  jura-ppj.pl
 • 29.08.2023

  Robert Nowak - Wójt Gminy Przyrów

  Miałem przyjemność zakładać tą organizację. Nasz rozwój stale stymuluje i pomaga.

  jura-ppj.pl
 • 29.08.2023

  Małgorzata Grabowska - Zastępca Wójta Gminy Mstów

  Współpraca z Partnerstwem Północnej Jury układa nam się bardzo dobrze. Współpracujemy od wielu lat.

  jura-ppj.pl
 • 29.08.2023

  Katarzyna Kaźmierczak - Wójt Gminy Poraj

  Partnerstwo Północnej Jury nas integruje, wszystkie gminy i powiaty które włączyły się w działalność partnerstwa.

  jura-ppj.pl
 • 29.08.2023

  Paulina Kępska - Wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lelów

  Współpracujemy, piszemy wnioski, realizujemy wnioski - dobrze nam się współpracuje.

  jura-ppj.pl

Partnerstwo Północnej Jury

www.jura-ppj.pl

Północna Jura to nie tylko niezwykle urokliwa kraina, to także miejsce, w którym miłośnicy historii spotkać się mogą z pasjonatami sportów wyczynowych i aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu jurajskiej przyrody. Na spragnionych ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody czekają gospodarstwa agroturystyczne położone w urokliwych zakątkach Jury. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu również znajdą tutaj coś dla siebie: spływy kajakowe i pontonowe, wspinaczka skałkowa, speleologia, turystyka piesza, rowerowa i konna, czy dostarczające sporą dawkę adrenaliny sporty ekstremalne. Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" od lat zabiega o harmonijny rozwój naszego regionu, łącząc w swoich działaniach troskę o rozwój ekonomiczny, dziedzictwo kulturowe i ochronę środowiska naszej pięknej i aktywnej Północnej Jury.

Gmina Mstów
Gmina Przyrów
Gmina Lelów
Gmina Janów
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
PPJ
Gmina Olsztyn
Gmina Poraj
Gmina Żarki
Gmina Niegowa
Gmina i Miasto Koziegłowy

PPJ w liczbach

 • mln zł
  Kwota pozyskana przez LGD na rozwój obszaru
 • Nowych miejsc pracy
 • Zrealizowanych projektów przez beneficjentów

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o działalności Stowarzyszenia PPJ

Newsletter

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zgody obowiązkowe do zaznaczenia

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Partnerstwo Północnej Jury
Partnerstwo Północnej Jury