"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
sobota, 19 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Leopold
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Wiedza na wagę życia- kolejny projekt realizowany przez PPJ

Strona główna » Aktualności » Wiedza na wagę życia- kolejny projekt realizowany przez PPJ

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę, tj. 1 sierpnia b.r. w imieniu Zarządu Stowarzyszenia PPJ- Prezes Jerzy Motłoch zainaugurował rozpoczęcie realizacji kolejnej operacji własnej pt. Wiedza na wagę życia- kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla członków straży pożarnych z obszaru działania Stowarzyszenia PPJ. Potrzeba organizacji kursów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), wynika z diagnozy zawartej  w Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR). Na obszarze Stowarzyszenia PPJ występują liczne organizacje pozarządowe, jest ich 219 wg danych źródłowych KRS. Wśród tej licznej grupy organizacji pozarządowych  nie sposób nie dostrzec wagi działalności straży pożarnych, których na całym obszarze  jest aż 83 jednostek. Konieczność realizacji takich kursów wynika z oddolnej potrzeby sygnalizowanej Zarządowi wieloktrotnie przez druhów strażaków. Ukończenie Kursu Kwalifikowanego Pierwszej Pomocy przez druhów strażaków umożliwi im bezpieczne, profesjonalne i fachowe udzielanie pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia w związku z prowadzonymi akcjami bojowymi. Dodatkowo, nabycie tytułu Ratownika po zdanym egzaminie, umożliwi druhom strażakom na pracę przy zabezpieczeniu medycznym na imprezach sportowych, kulturalno- rekreacyjnych. Udzielanie pomocy przez wykwalifikowanych druhów strażaków, pozytywnie wpłynie nie tylko na sprawny przebieg akcji bojowych ale także na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Odpowiadając na zdiagnozowane problemy w LSR Zarząd Stowarzyszenia PPJ  w ramach projektowanej operacji zaplanował przygotowanie i przeprowadzenie  sześćdziesięcio- sześcio godzinnych Kwalifikowanych Kursów Pierwszej Pomocy dla 90 druhów strażaków, zamieszkałych na obszarze działania PPJ. Kurs prowadzą doświadczeni ratownicy, z Centrum Transportu Medycznego E-MED.

Kurs jest realizowany w ramach poddziałania 19.2. Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność- PROW 2014-2020.

 

czytano: 68 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.