"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Klara, Roman
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

II etap konkursu kulinarnego w gminie Mstów

Strona główna » Aktualności » II etap konkursu kulinarnego w gminie Mstów

wielkość tekstu:A | A | A

 W II etapie konkursu kulinarnego pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności”, szukaliśmy wyjątkowych, bo owocowych smaków w Gminie Mstów, notabene, promującej hasło „ owocowo w Mstowie”.

Do II etapu, który odbył się w Urzędzie Gminy Mstów, zostały nominowane potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Mstów- p. Tomasza Gęsiarza, Zastępcy Wójta- p. Małgorzaty Grabowskiej, Sekretarz Gminy- p. Marii Skibińskiej a także p. Adama Równiaka, która z ramienia Gminy Mstów, koordynował rekrutację uczestników na terenie gminy do konkursu kulinarnego. Spotkanie uświetniła  swoją obecnością  wieloletnia Prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”- p. Halina Palarz.  Wśród uczestników spotkania byli także przedstawiciele Komisji Konkursowej ( w składzie pracowników Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie a także pracowników biura Stowarzyszenia PPJ).  

Uczestników spotkania powitał Dyrektor Motłoch, który przedstawił założenia projektu pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach II Schematu Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” PROW na lata 2014-2020. Dyrektor podkreślił, że dzięki wsparciu partnera projektu –Gminy Mstów reprezentowanej przez Wójta Tomasza Gęsiarza , organizowany jest konkurs kulinarny na terenie partnerskiej gminy. Podkreślił jak ważna i efektywna jest współpraca z Gminą, podziękował za dotychczasową synergię działań.  Następnie Wójt Tomasz Gęsiarz, powitał wszystkich uczestników spotkania,  również podziękował za obopólną, wręcz wzorową współpracę z PPJ i pogratulował KGW Brzyszów kunsztu kulinarnego.  Także wieloletnia Prezes Stowarzyszenia PPJ a także Dyrektor Biura- p. Halina Palarz, podziękowała za udział w spotkaniu i pogratulowała lokalnego kapitału społecznego, który tak doskonale aktywizuje się w konkursie kulinarnym.

Najważniejszymi uczestniczkami spotkania dotyczącego II etapu konkursu kulinarnego były bez wątpienia lokalne kreatorki smaku z KGW Brzyszów. Uczestniczki konkursu, w pierwszej kolejności zaprezentowały mstowską zalewajkę, często goszczącą w menu mieszkańców Mstowa. Delikatna w smaku, lecz bardzo sycąca zupa była tylko wstępem, do tego co miało „grać pierwsze skrzypce” w menu. W owocowym Mstowie, nie mogło zabraknąć jabłek pod wieloma postaciami! Jabłko królowało w pysznej królewskiej szarlotce i  wybornej szarlotce pod chmurką. Słodycz ciast została przełamana „kompotem pełnym Mstowa” oczywiście zawierającym jabłka z mstowskich sadów.

Dziękujemy uczestnikom konkursu- KGW Brzyszów za ich pełne pasji kulinarnej przygotowanie  i prezentację doskonałych lokalnych potraw. W owocowym Mstowie, bezapelacyjnie, wczoraj królowało pyszne jabłko w wielu odsłonach! Na szlaku kulinarnych smaków- Mstów bezwzględnie należy odwiedzić!

 

 

czytano: 92 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.