"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Głosuj na budżet obywatelski

Strona główna » Aktualności » Głosuj na budżet obywatelski

wielkość tekstu:A | A | A

Odbywa się I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych. W tegorocznej edycji zakończyły się już etapy kampanii informacyjnej, zgłaszania zadań przez mieszkańców, weryfikacji formalnej oraz prawno-technicznej. Głosowanie trwa między 12 a 30 listopada. Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy do końca roku.

Marszałkowski Budżet Obywatelski cieszył się też dużą popularnością w podregionie obejmującym powiaty częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz miasto na prawach powiatu Częstochowa. Na listę do głosowania trafiło 12 projektów na łączną kwotę ponad 1,7 mln. Do dyspozycji mieszkańców w tym podregionie będzie 825 tysięcy złotych.

Zapraszamy do głosowania na pomysły, które być może będą zrealizowane na obszarze naszych gmin.
Są to projekty:

"Ocalić od zapomnienia" - historia, zabawa, edukacja

Głównym celem przedsięwzięcia jest ożywienie lokalnych tradycji i wiedzy o zamkach, grodziskach i warowniach średniowiecznych w naszym regionie oraz próba odtworzenia zwyczajów, kultury, sposobu życia.Do takich miejsc należą: ruiny zamku z XIV wieku w Koziegłowach, ruiny strażnicy z ok. XIV wieku w Przewodziszowicach (Żarki), grodzisko Wały (Złoty Potok, gmina Janów) z ok. IX wieku, grodzisko Gąszczyk (Siedlec-Podlesie, gmina Mstów) z ok. IX wieku oraz Grodzisko (gmina Wręczyca Wielka).Otwarta, zabawowa forma warsztatów rzemiosła i rękodzieła z epoki średniowiecza odbywać się będzie podczas pikników tematycznych zorganizowanych w 2020 roku na terenie pięciu miejscowości.

Popularyzacja turystyki kajakowej na Liswarcie i Warcie.

Zadanie ma na celu spopularyzowanie turystyki kajakowej na rzekach w północnej części województwa: Liswarcie (od Krzepic do ujścia) i Warcie (od Częstochowy do granicy województwa). Rzeki te, z racji swych walorów krajobrazowo-przyrodniczych są doskonałym miejscem dla organizowania spływów kajakowych. Długość i łatwość tras (brak większych przeszkód) pozwalają na uczestnictwo w spływie osób pierwszy raz próbujących tej formy aktywności, jak również rodzin z dziećmi. Działanie obejmować będzie wydanie zestawu map turystycznych obejmujących zakresem rzekę Liswartę oraz Wartę z naniesionymi oznaczeniami szlaków kajakowych wraz z krótkim przewodnikiem. Ponadto w terenie umieszczone zostaną znaki szlaku kajakowego zgodnie z wytycznymi PTTK (oznaczenie m. in. miejsc wodowania, potencjalnych trudności, kilometrażu) oraz tablic informacyjnych – co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo kajakarzy.

Serdecznie zapraszamy do głosowania!

Więcej o zasadach głosowania na poniższej stronie:

https://bo.slaskie.pl/content/bo--ty-zdecydujesz?fbclid=IwAR1cMGZ9O1slx6qdk1ZJhtYWcznnNgIvmOUfGKRbFMSuL4s-5NcW8PqEJCA

 

Źródła: www.bo.slaskie.pl; www.razemnawyzyny.pl;profil społecznościowy Gminy i Miasta Koziegłowy- facebook

czytano: 173 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.