"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Z ekologii niech świat słynie- 129 przedstawień zrealizowanych

Strona główna » Aktualności » Z ekologii niech świat słynie- 129 przedstawień zrealizowanych

wielkość tekstu:A | A | A

Niszczenie środowiska, topnienie lodowców oraz rosnące góry śmieci zalewające świat zmuszają nas do zwiększenia starań o dobro przyrody. Realizacja edukacyjnego projektu współpracy, o charakterze ekologicznym p.n. „Ekologia- kogo obchodzą losy cywilizacji? EKOLC” jest ogromną szansą na zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na trudny aczkolwiek bardzo istotny temat ekologii. Poprzez realizację 129 przedstawień w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na obszarze 27 gmin najmłodsi uczestnicy tych wydarzeń mieli  możliwość uzmysłowić sobie konieczność dbania o otaczające nas środowisko. Dzieci dowiedziały się jak powinny się zachowywać w lesie, zrozumiały potrzebę zdrowego odżywiania się, segregacji śmieci. Spektakle przedstawione w baśniowej formie, wesołe i łatwe do przyswojenia dla małego widza pokazywały jak priorytetową kwestią jest w dzisiejszych czasach ekologia. Żywe uczestnictwo ponad 5000 dzieci w przedstawieniach, nauka wierszyków i pomoce dydaktyczne wykorzystane na scenie pomogły w łatwym przyswojeniu istotnych w dzisiejszych czasach kompetencji ekologicznych.
Byliśmy  świadkami tych naszych małych lokalnych wydarzeń w postaci przedstawień teatralnych. Ogarniało nas ogromne wzruszenie a często łzy cisnęły się do oczu kiedy widzieliśmy ogromną radość z obcowania z taką formą kultury wśród naszych najmłodszych milusińskich. Jesteśmy również dumni, że nasze starania o edukację ekologiczną wśród najmłodszej części naszego społeczeństwa nie poszły na marne. Sami widzieliśmy pod czas przedstawień jak dzieciaki aktywnie uczestniczyły w segregacji śmieci, jak szczere i pełne prawdy wyrażały własne opinie o konieczności dbania o przyrodę i otaczające nas środowisko.

Otrzymywaliśmy i wciąż otrzymujemy pełne ciepłych słów od dyrekcji przedszkoli, nauczycieli, rodziców dzieci podziękowania za wyrażenie w tak innowacyjny sposób ważnego tematu ekologii.
 Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację spektakli w 129 przedszkolach za zaangażowanie, współpracę, ciepłe przyjęcie. Wyrażamy również nasze słowa uznania dla Teatru Edukacji i Profilaktyki w Krakowie- Maska za pełen profesjonalizm i udaną współpracę  przy organizacji tego dużego zadania.
 

czytano: 1600 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.