"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
niedziela, 12 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Brunon, Jan
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Gospodarstwo Agroturystyczne z gm. Żarki- Najlepszym Gospodarstwem Agroturystycznym w woj. śląskim

Strona główna » Aktualności » Gospodarstwo Agroturystyczne z gm. Żarki- Najlepszym Gospodarstwem Agroturystycznym w woj. śląskim

wielkość tekstu:A | A | A

Jurajskie agrogospodarstwo "Między Zamkami" z gm. Żarki zajęło pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne. Właściciele odbiorą nagrodę w dniu Dożynek Jasnogórskich.

Znane są już wyniki konkursu organizowanego przez  Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jury złożone z przedstawicieli tych instytucji odwiedziło w lipcu br. agrogospodarstwa zgłoszone do konkursu. Werdykt jury okazał się bardzo pomyślny dla właścicieli obiektu o nazwie Między Zamkami w Kotowicach w gminie Żarki. To właśnie to gospodarstwo zajęło pierwsze miejsce.

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest na Jurze Krakowsko -Częstochowskiej. Bliskość ruin zamków w Mirowie, Bobolicach, Morsku, Ostrężniku i Ogrodzieńcu sprawia, iż warto potraktować tą lokalizację jako doskonałą bazę wypadową na Jurę.

Oferta turystyczna m.in. agrogospodarstwa "Między Zamkami" znajduje się w Informatorze Bazy Turystycznej i Gastronomicznej obszaru PPJ, publikacji wydanej przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury w 2011r.

 źródło tekst zdjęcia: Katarzyna Kulińska-Pluta

czytano: 1571 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.