"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Strona główna
Statystyki RSS
środa, 16 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Alina, Aneta
RODO
więcej
WSPARCIE PRZYGOTOWAWCZE PROW 2014-2020
więcej
EKOLC Questy
ZONAR
  „WIELKIE GRANIE I ODKRYWANIE- ZASOBY OBSZARU NASZYM ATRYBUTEM ROZWOJU” ZONAR W kwietniu 2017r. trzy sąsiadujące ze sobą Lokalne Grupy Działania, tj. "Bractwo Kuźnic", ...
więcej
ODDO
 W ramach realizacji projektu współpracy " Od dziedzictwa do bogactwa"  na potrzeby promocji projetu jako pierwsze zrealizowano zadanie polegające na opracowaniu loga projektu (logo ...
więcej
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury

Strona główna » Aktualności » Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury

wielkość tekstu:A | A | A

Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury”, partner KSOW, zamierza  realizować operację pt. „Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury”, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach II Schematu Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” PROW na lata 2014-2020. Realizacja projektu poprzez zaplanowane formy: tj. konferencja i konkurs na najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw, służyć będzie włączeniu społecznemu lokalnych społeczności, w tym, sołtysów i mieszkańców sołectw. Projekt zakłada dwie formy realizacji a tym samym dwie drogi wzmacniania aktywności. Mieszkańców, przedstawicieli ngo z obszaru działania PPJ, lokalnych liderów i animatorów, w szczególności sołtysów,  zaplanowano zaktywizować poprzez ich udział w konkursie na najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw a mieszkańców, lokalnych liderów, przedsiębiorców, przedstawicieli ngo z obszaru Stowarzyszenia PPJ  poprzez udział w 1 dniowej konferencji.

Celem  operacji jest: Wielowymiarowa aktywizacja lokalnej społeczności, wzmocnienie integracji i kooperacji społeczności lokalnej Stowarzyszenia PPJ poprzez organizację konkursu i konferencji.

Przewidywane efekty operacji  stanowią:

40 uczestników konferencji zaaktywizuje się i wzmocni wiedzę w zakresach tematycznych ujętych w ramowym programie konferencji tj:

·        Wspierania rozwoju inteligentnej przedsiębiorczości w aspekcie idei smart villages na obszarze Stowarzyszenia “Partnerstwo Północnej Jury” przez podnoszenie wiedzy i umiejętności w obszarze małego przetwórstwa lokalnego lub w obszarze rozwoju zielonej gospodarki, w tym tworzenia nowych miejsc pracy

·        Wspierania tworzenia sieci współpracy partnerskiej w aspekcie smart sołectwa, dotyczącej rolnictwa i obszarów wiejskich Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury przez podnoszenie poziomu wiedzy w tym zakresie.

40 uczestników konferencji zaktywizuje się i zdobędzie informacje na temat promocji jakości życia na inteligentnej wsi obszaru PPJ- miejsca do życia i rozwoju zawodowego a także zdobędzie wiedzę w zakresie planowania rozwoju lokalnego na obszarze PPJ ze szczególnym uwzględnieniem idei smart villages i potencjałów ekonomicznego, społecznego i środowiskowego.

18 uczestników (sołtysów, mieszkańców sołectw)  konkursu na najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw wymieni wiedzę i doświadczenie dotyczące lokalnych inicjatyw, innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań projektowych zastosowanych w swoich małych ojczyznach.

Partnerami projektu są: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Gmina Janów, Gmina Lelów, Gmina Poraj.

Zdjęcie źródło: The European Network for Rural Development

czytano: 44 razy

źródło: jura-ppj.pl

Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności
Strona internetowa Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury została utworzona w ramach Programu Operacyjnego „ Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, priorytet „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, działanie „Pilotażowy Program Leader +” a następnie zaktualizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Strona zaktualizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Unia Leader Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi FAPA Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury (PPJ) działa w ramach PROW. Pośredniczy w pozyskiwaniu środków unijnych, realizuje projekty unijne.